موسسه ماه مهر

۳۰ آبان ۱۳۹۸

آثار هنرمندان ایرانی در آذربایجان به نمایش گذاشته می‌شوند

files_magazinContents_379127lovemelovemenotbaku2014[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
"مرا دوست دارد، مرا دوست ندارد" عنوان نمایشگاهی است از هنر معاصر جمهوری آذربایجان و کشورهای همسایه‌اش. در این نمایشگاه آثاری از 17 هنرمند از ایران، آذربایجان، ترکیه، روسیه و گرجستان به تماشا گذاشته شده‌اند.

این نمایشگاه به وسیله سازمان غیرانتفاعی "یارات" در باکو و با نمایشگاه‌گردانی "دینا ناصر- خدیوی" در مرکز تازه تاسیس یافته "حیدرعلی‌اف" باکو برگزار می‌شود. این مرکز فرهنگی به وسیله معمار مشهور عراقی "زاها حدید" طراحی شده است.

"مرا دوست دارد، مرا دوست ندارد" برای نخستین بار در پنجاه و پنجمین بینال ونیز در سال 2013 به نمایش گذاشته شد و اکنون به زادگاه اصلی خود، باکو باز می‌گردد.

از ایران: افروز عمیقی، شجاع آذری، محمود بخشی، علی بنی‌صدر و فرهاد مشیری، از کشور آذربایجان: فائق احمد، رشاد الکبروف، رشاد بابایف، علی حسنوف، اورهان حسینوف، سیتارا ابراهیمووا، آیدا محمودووا، فرید رسولوف، از روسیه: تائوس ماکاچوا، از گرجستان: ایلیکو زائوتاشویلی و گروه بین المللی "اسلاوها و تاتارها" هنرمندانی‌اند که در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

"مرا دوست دارد، مرا دوست ندارد" از 3 آوریل (14 فروردین) آغاز به کار کرده است و تا 25 می (4 خرداد) در مرکز "حیدرعلی‌اف" در باکو ادامه خواهد داشت.