موسسه ماه مهر

۰۱ آذر ۱۳۹۸

"تصادف": نمایشگاه آثار جدید نیکزاد نجومی در کلیولند

files_magazinContents_542119nickynodjoumitheaccidentcleveland2014[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

"تصادف: آثار جدید نیکزاد نجومی" نام مجموعه‌ای از جدیدترین آثار نقاش بزرگ ایرانی نیکزاد نجومی است که از 8 فروردین ماه 1393  به وسیله موسسه هنری کلیولند و در گالری راینبرگر به نمایش گذاشته می‌شود.

"تصادف: آثار جدید نیکزاد نجومی"، هنردوستان شهر کلیولند را با 8 نقاشی بزرگ وآثار جوهر روی کاغذ این هنرمند آشنا می‌کند. این برنامه با دو جلسه معارفه با حضور نجومی ادامه پیدا می‌کند. به گفته مدیر گالری راینبرگر "بروس چسفسکی"، "در آثار نیکزاد نجومی، اثری از اشخاص ایرانی یا آمریکایی وجود ندارد بلکه شرایط و موقعیتی جهانی را نمایان می‌سازند. آثار او به راحتی با بیننده ارتباط برقرار کرده و نگاهی جهانی را به تماشا می‌گذارند."

نجومی، از مشهورترین هنرمندان ایرانی است و در نیویورک زندگی می‌کند. آثار او را می‌توان در مجموعه‌های دائمی موزه هنر متروپولیتن نیویورک، بریتیش میوزیوم لندن، موزه خصوصی صلصالی دوبی و موزه ملی کوبا مشاهده کرد.

روز افتتاحیه این نمایشگاه 8 فروردین، نیکزاد نجومی درباره آثارش سخنرانی کرده و در ادامه مدیر گالری راین‌برگر، بروس چسفسکی با او مصاحبه‌ای را در حضور مدعوین انجام خواهد داد.

"تصادف: آثار جدید نیکزاد نجومی"، از 8 فروردین تا 13 اردیبهشت 1393 در گالری راینبرگر در شهر کلیولند آمریکا برگزار خواهد شد.

منبع: طاووس آنلاین