موسسه ماه مهر

۲۰ آذر ۱۳۹۸

سومین نمایشگاه فروش «تابلوهای کوچک» در گالری آریا برپاست

files_magazinContents_548973797[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

سومین نمایشگاه قابهای کوچک در گالری آریا با ارائه 722 اثر از 325 از جمعه 9 اسفند کار خود را آغاز کرد. در این نمایش حضور جوانان در کنار آثار

هنرمندان پیشکسوتی چون کامبیز درم بخش،بهزاد شیشه گران، رضا بانگیز، رحیم مولاییان، علیرضا سعادتمند و دیگر هنرمندان به چشم می خورد.

این نمایشگاه مانند سه دوره گذشته با هدف جمع‌آوری مجموعه آثاری که ارزش هنری آنها را اندازه اثر تعیین نمی‌کند، برای چهارمین بار در قالب نقاشی و طراحی آثار هنرمندان پیشکسوت و با سابقه‌ را در کنار هنرمندان جوان در معرض دید علاقه‌مندان قرار می دهد.

آریا اقبال مدیر گالری آریا درباره ارائه تابلوهای کوچک گفت: در واقع برخی کارها هست که باید در ابعاد کوچک ارائه شود و اگر در ابعاد بزرگ کار شود معنایش به کلی تغییر می کند. مهم است هنرمند بداند هر کاری را با چه تکنیکی و در چه ابعادی کار کند.

وی با تاکید بر این نکته که در این دوره بیشترین تمرکز گالری روی این بود که کارهای با کیفیت روی دیوار برود درباره حضور آثار جوان ها در کنار پیشکسوت ها نیز گفت: ما یک فراخوان عمومی منتشر کردیم و از هنرمندان پیشکسوت هم جداگانه دعوت کردیم که اثر ارائه بدهند و در واقع هر کس به این موضوع علاقه داشت اثرش را ارائه داد و موضوع ما اصلا نام هنرمند نبود.

در حالی که در سه دوره گذشته نمایشگاه تابلوهای کوچک ،دو دوره آن به نمایش آثار نقاشی و طراحی و تصویرسازی و یک دوره آن به عکس اختصاص داشت قرار  است در سال 93 یک دوره را نیز به ارائه آثار مجسمه های کوچک اختصاص بدهد.

گالری آریا در خیابان ولیعصر، بالاتر از سه‌راه شهید بهشتی، کوی زرین، پلاک ۱۰ واقع است و این نمایشگاه تا روز جمعه 23 اسفندماه ادامه دارد.