موسسه ماه مهر

۰۱ مهر ۱۳۹۸

پایان مرحله داوری و معرفی آثار حجمی طرح "استقبال از بهار"

files_magazinContents_125702esteghbalebahar2014tre[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
اسامی منتخبین آثار حجمی طرح "استقبال از بهار" 93، پس از پایان داوری، اعلام شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، 30 اثر حجمی با موضوع بهار از آثار ارسال شده به دبیرخانه طرح "استقبال از بهار" 93، برای نصب در سطح شهر انتخاب شدند.

ایرج محمدی، سعید شهلاپور، سهند حسامیان، رضا قره باغی و کیوان پورنصری نژاد پس از بررسی و داوری 726 اثر رسیده از 247 هنرمند، 30 اثر حجمی را شایسته نصب در سطح شهر دانستند.

بر اساس این گزارش، آثار عرفان شهیاد، سمانه میرزاحسینی، پرستو سنماری، فاطمه حسینی، یاسر حسینی، اقبال جودی، عباس مجیدی، نگار تاج گردان، علی موسوی خلخالی، سارا تقوی، حسنا تیزمغز، آزاده باقری، سعید رزاقی بهار، کوروش نقدی پور، بهار اربابی، مرتضی شعبانی، محمد زحمت‌کش، فاطمه مجیدی، اعظم اسکندری، امیر وفایی، آرش غنچه‌پور، صفورا فدایی، بیژن غنچه‌پور، یاشار محمودی رحمانی، سولماز رحمان‌پور، محمدرضا خلجی و امین طباطبایی صدرایی، در بخش آثار حجمی طرح "استقبال از بهار" در سطح شهر نصب می‌شوند.

این آثار به زودی پیش از پایان سال 92 در میادین، پارک‌ها، حاشیه بزرگراه‌ها، تقاطع خیابان‌ها و محورهای مهم به عنوان فضاهای زنده شهری نصب خواهند شد.

فراخوان طراحی و ایده پردازی استقبال از بهار توسط سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور استفاده ازطرح‌ها و ایده‌های هنری نسبت به فضاسازی محیط‌های شهری منتشر شد و این سازمان از هنرمندان و گروه‌های هنری دعوت کرد تا طرح‌ها، ایده‌ها و پیشنهادهای خود را در این‌باره، به این سازمان ارائه کنند.

گفتنی است، رویکرد سازمان زیباسازی در طرح استقبال از بهار 93 بر پیرایش آثار بوده و بر همین اساس تا زمانی که مجسمه‌های این طرح در سطح شهر نصب شوند، مجسمه‌هایی که پیش از این در سطح شهر بودند مرمت و پیرایش می شوند.