موسسه ماه مهر

۰۱ مهر ۱۳۹۸

صوفیه میزبان هفته دوستی کودکان ایران و بلغارستان

files_magazinContents_196302iranbulgariakids2014[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
هفته دوستی کودکان ایران و بلغارستان طی روزهای اخیر در صوفیه بلغارستان برپا شده است.
به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به گفته محسن حموله مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مربیان و کارشناسان توانمند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور بلغارستان اقدام به برپایی کارگاه‌های سفال، کاردستی، کاغذ و تا، نقاشی و چاپ، عروسک‌سازی و اجرای نمایش در یکی از مراکز بزرگ فرهنگی شهر صوفیه کردند.
در کنار این کارگاه‌ها نمایشگاهی از محصولات و توانمندی‌های کانون نیز برپا است. جشن‌های ملی ایران شامل عید نوروز، دهه  فجر و برخی آداب و رسوم استان قزوین  از دیگر برنامه‌های نمایندگان کانون در این هفته دوستی است.
هم‌زمانی هفته دوستی کودکان ایران و بلغارستان با سی‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی مناسبی است تا بخشی از فعالیت‌ها به موضوع انقلاب اسلامی و جشن‌های دهه مبارک فجر این آیین‌ها به کودکان بلغارستانی بیشتر معرفی شود.

شهر صوفیه پایتخت بلغارستان به عنوان یکی از پایتخت‌های فرهنگی در اروپا شناخته می‌شود.هفته دوستی ایران و بلغارستان تا روز شانزده بهمن ماه در این شهر ادامه  خواهد داشت.
منبع: خبرگزاری آنا