موسسه ماه مهر

۰۷ اسفند ۱۳۹۸

درخشش کودکان ایرانی در مسابقه بین المللی نقاشی بلغارستان

files_magazinContents_537323novazagora15thbis[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

61 کودک ایرانی با دریافت دیپلم افتخار در پانزدهمین مسابقه بین المللی نقاشی "نوا زاگورا" کشور بلغارستان در سال 2013 درخشیدند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان، کودکان خوزستانی که از شهرستان اندیمشک و بهبهان در این مسابقه شرکت کرده بودند پس از رقابت با آثار ارسالی نقاشی از 27 کشور جهان دیپلم افتخار مسابقه بین المللی نقاشی "نوا زاگورا" کشور بلغارستان را به خود اختصاص دادند.

بر اساس این گزارش از لحاظ تعداد دریافت دیپلم افتخار در سطح کشور، استان خوزستان با کسب 17 دیپلم افتخار، استان آذربایجان غربی با کسب 11 دیپلم افتخار و استان های اصفهان و کرمانشاه هرکدام با کسب 7 دیپلم افتخار به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در این مسابقه ی بین المللی چهار کودک از استان اردبیل، سه کودک از استان بوشهر، سه کودک از استان فارس، سه کودک از استان چهار محال و بختیاری و از استان های سمنان، لرستان، زنجان، خراسان جنوبی، کردستان و کرمان هرکدام یک کودک دیپلم افتخار این مسابقه را کسب کردند.

مسابقه بین المللی نقاشی "نوا زاگورا" کشور بلغارستان امسال با موضوع "آزاد"برگزار شد و 61 کودک و نوجوان ایرانی توانستند دیپلم افتخار مسابقه را دریافت کنند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارسال 690 اثر در پانزدهمین مسابقه بین المللی نقاشی "نوا زاگورا" کشور بلغارستان شرکت کرد و توانست یک دیپلم افتخار به دلیل مشارکت فعال در این مسابقه از برگزار کنندگان آن دریافت کند.

منبع: ایرنا