موسسه ماه مهر

۰۷ اسفند ۱۳۹۸

نمایشگاه گروهی "به یاد ایرج زند" در تهران برگزار می‌شود

files_magazinContents_827738irajzandhaftsamarcommemoration2013[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
گالری هفت ثمر از روز جمعه 13 آذر ماه میزبان نمایشگاه گروهی با عنوان "به یاد ایرج زند" خواهد بود که به مناسبت یادبود هفتمین سال درگذشت این هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه که به وسیله دوستان و شاگردان ایرج زند برگزار می‌شود، آثاری از محمد ابراهیم جعفری، مریم سالور، حسینعلی ذابحی، همایون سلیمی، حمید پازوکی، فرح ابوالقاسم، شکوفه رخام، مهدی پازوکی، مهدیه ملکی، مریم خزایی، هما توکلی، مهشید رحیم تبریزی، اکرم رحیم تبریزی، یوسف شریف کاظمی، سعید روان بخش، کیوان آزاد و مسعود عباسی به نمایش گذاشته خواهند شد.

ایرج کریمخان زند نقاش و مجسمه‌ساز ایرانی در سال 1329  در تهران متولد شد. او پس از پایان تحصیلاتش در دانشگاه هنرهای زیبای تهران به فرانسه سفر کرد و پس از تحصیل در مدرسه عالی ملی هنرهای زیبای پاریس به ایران بازگشت. آثار او تاکنون در بیش از 35 نمایشگاه گروهی در ایران و دیگر کشورهای جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. از کارهای مهم او می‌توان به شرکت در پروژه نقاشی دیواری عبادت‌گاه "سن پل" در کلیسای "سن ماری" شهر آوینیون فرانسه و نقاشی دیواری ایستگاه متروی جهان کودک در تهران اشاره کرد. او از اعضای هیات مدیره نخستین انجمن هنرمندان نقاش ایران نیز بود.

ایرج زند  صبح روز 23 آذر 1385  بر اثر بیماری سرطان در بیمارستان پارس تهران درگذشت.

نمایشگاه "به یاد ایرج زند" از 8  تا 13 آذر در گالری هفت ثمر تهران برگزار می‌شود.

منبع:طاووس آنلاین