موسسه ماه مهر

۰۷ اسفند ۱۳۹۸

ماهی و گربه به جشنواره فیلم پرتغالی راه یافت

files_magazinContents_181840lisboacartelfilmfestivalmusicalq2013[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
فیلم "ماهی و گربه" ساخته شهرام مکری به بخش مسابقه جشنواره لیسبون و استوریل پرتغال راه پیدا کرد.
به نقل از کانون ایران نوین، این فیلم قرار است در سه نوبت برای شرکت کنندگان در این جشنواره و علاقه‌مندان به سینما نمایش داده شود.

فیلم "ماهی و گربه" آخرین ساخته مکری پس از حضور در چهار جشنواره بین المللی این بار و در پنجمین حضور خود به بخش مسابقه جشنواره لیسبون و استوریل پرتغال راه یافته است و این جشنواره از جمعه 17 آبان ماه کار خود را با نمایش فیلم "ونوس در پوست خز" ساخته رومن پولانسکی شروع کرده است.

"ماهی و گربه" که از محصولات کانون ایران نوین است ، قرار است در سه نوبت طی روزهای پانزده وشانزده نوامبر(24 و 25 آبان ماه) در این جشنواره به نمایش درآید.

فستیوال لیسبون پنجمین حضور بین المللی فیلم "ماهی و گربه" است. این فیلم در اولین حضور جهانی خود در بخش "افق ها"ی هفتادمین جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و جایزه خلاقیت جشنواره را دریافت کرد و پس از آن درمرکزفیلم "آرکوبالینو" میلان ایتالیا به نمایش درآمد.

هیجدهمین جشنواره فیلم "بوسان" درکره جنوبی سومین حضور جهانی این فیلم بود و بخش مسابقه جشنواره سائوپولو، چهارمین حضورش واز امروز ماهی و گربه به همراه 11 فیلم دیگر در بخش رقابتی فیلم لیسبون رقابت می کنند.

فیلم "ماهی و گربه" توسط محمد اطبایی عرضه و بازاریابی بین المللی می شود و سپهر سیفی تهیه کنندگی فیلم را برعهده دارد.

"ماهی و گربه" در یک سکانس- پلان 130 دقیقه ای پس از یک ماه تمرین در مکان مورد نظر، در یک شبانه روز ساخته شد. این فیلم ماجرای گروهی از دانشجویان و جوانان را تعریف می کند که در جریان سفر به شمال کشور و حضور در یک اردو درگیر ماجراهایی می شوند. فیلمبرداری این فیلم که برای یک پلان سکانس کامل طراحی شده به مدیریت محمود کلاری انجام گرفته است.

سیزدهمین جشنواره فیلم لیسبون امسال برنامه های ویژه ای برای نمایش فیلم های مختلفی از سراسر دنیا دارد. مرور آثار جیمزگری، وونگ کاروای والکساندر سوخورف از آن جمله اند که این نمایش ها با حضور کارگردانان وجلسات گفتگو همراه خواهد بود.

همچنین ازژولیت بینوش در برنامه ویژه ای تقدیر می شود و او در جلساتی درباره نحوه کار وبازیگریش صحبت خواهد کرد.

در بخش خارج از مسابقه جشنواره هم 22 فیلم از جمله گذشته ساخته اصغر فرهادی ،آبی گرم ترین رنگ است ساخته عبدل لطیف کشیشه و درون لوین دیویس از برادران کوئن نمایش داده خواهند شد.

از نکات قابل توجه این جشنواره ،حضور شخصیت های غیر سینمایی مانند پل استر(رمان نویس مشهور آمریکایی) آرتو لیندسی(گیتاریست وخواننده مشهور (آمریکایی-برزیلی) و دیگو ماسون(پسر آندره ماسون، نقاش مشهور و رهبر ارکستر سمفونیک برلین) در میان اعضا هیات داوران است.

جشنواره لیسبون روز بیست وهفت آبان با اهدا سه جایزه در بخش اصلی ویک جایزه در بخش فیلم کوتاه به کار خود پایان خواهد داد.

منبع:هنر آنلاین