موسسه ماه مهر

۲۸ بهمن ۱۳۹۸

موسسه ماه مهر برای کارگاه پاپیه ماشه هنرجو می پذیرد

files_magazinContents_57203488_11_115[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

موسسه ماه مهر برای کارگاه پاپیه ماشه  ( خمیر کاغذ )  زیر نظر یاسمین سینایی هنرجو می پذیرد. پاپیه ماشه (خمیر کاغذ) تکنیکی است که در آن لایه های کاغذ و سیریش بر روی هم چسبانده می شوند یا به شکل خمیری نرم درآورده می شوند که قابلیت فرم دهی دارد و پس از خشک شدن محکم می شود.

 سینایی درباره پکارگاه پاپیه ماشه می گوید: مجسمّه های کوچک و ماسک های پرقصّه قدیمی ترین عروسک ها و مجسمّه های کلیسایی با تنوعی زیاد با تکنیک سادۀ خمیر کاغذ ساخته می شدند آنچه باعث تنوع آنها می شد ، تجربیاّت شخصی هنرمندانی بود که با این تکنیک مجسّمه ها و عروسک های خود را می ساختند. در این کارگاه با امکانات این تکنیک آشنا می شویم و علاوه بر آن امکان تجربیّات شخصی خود را نیز داریم.

او ادامه می دهد : بخش دوِّم کارگاه ساخت انواع ماسک خواهد بود . ماسک ها نیز از ایّام قدیم با انواع تکنیک ها و برای مناسبت های مختلف ساخته می شدند . ماسک های ونیزی که مشهورند و زیبا با تکنیک سادۀ پاپیه ماشه (خمیر کاغذ ) ساخته می شوند .

یاسمین سینایی زاده سال ۱۳۴۸ در خانواده‌ای هنرمند است. مادرش گزیلا وارگا سینایی نقاش است و پدرش خسرو سینایی کارگردان. او در رشته گرافیک تحصیل کرده‌است ولی در ۱۰ سال اخیر بیشتر در رشته مجسمه‌سازی کار می‌کند. همچنین ۱۵ سال است که نقاشی تدریس می‌کند.یاسمین سینایی زاده سال ۱۳۴۸ در خانواده‌ای هنرمند است. مادرش گزیلا وارگا سینایی نقاش است و پدرش خسرو سینایی کارگردان. او در رشته گرافیک تحصیل کرده‌است ولی در ۱۰ سال اخیر بیشتر در رشته مجسمه‌سازی کار می‌کند. همچنین ۱۵ سال است که نقاشی تدریس می‌کند.

کارگاه پاپیه ماشه روزهای شنبه ساعت 9 تا 14 برپا می شود و علاقه مندان تا روز هجدهم اردیبهشت برای ثبت نام در این کارگاه فرصت دارند. این کارگاه روزهای شنبه ساعت 9 تا 14 برپا می شود و علاقه مندان تا روز هجدهم اردیبهشت برای ثبت نام در این کارگاه فرصت دارند.