موسسه ماه مهر

۲۸ بهمن ۱۳۹۸

ماه مهر برای دوره های عکاسی هنرجو می پذیرد

files_magazinContents_marching-owl-101794-530-398[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

موسسه ماه مهر برای دوره های جدید کلاس های دیدن در عکاسی، تاریکخانه دیجیتال یک  و عکاسی پایه یک هنرجو می پذیرد.

به گزارش ماه مهر ، کلاس دیدن در عکاسی توسط هنرمند شاخص عکاسی کشور نصرالله کسرائیان برگزار می شود. کسرائیان درباره عکس و عکاسی می گوید : عکس همه جا هست، عکاسها جز پیدا کردن و ثبت آن در کار دیگری نمی کنند. در واقع تفاوت یک عکاس و یک غیر عکاس هم چیزی جز این نیست. یک صخره را همه می بینند، اما فقط عکاسها متوجه می شوند که آن صخره عکس می شود یا نه. کلاس دیدن در عکاسی شامل مجموعه مباحثی درباره همین مسایل است. این کلاس روزهای پنجشنبه ساعت 14 تا 17 برگزاری می شود و علاقه مندان تا روز پنجم اردیبهشت برای ثبت نام در این دوره فرصت دارند.

  همچنین کلاس عکاسی پایه یک زیر نظر ساسان افشار زاده ، هنرمند و مدرس خوش نام عکاسی برپا می شود و به مجموعه ای از مسایل فنی هنر عکاسی و رفع مشکلات و ضعف های هنرجویان در امور فنی عکاسی اختصاص دارد. در این دوره آشنائی با نورسنج و نوردهی نرمال؛ آشنائی با دیافراگم، عمق میدان و کنترل وضوح تصویر؛ آشنائی با عملکرد شاتر و تاثیر سرعت های مختلف بر تصویر موضوع های متحرک؛ تنظیم دمای رنگی نور بر مبنای نور سفید؛ عکاسی آزاد و تهیه عکس هائی با تنظیم های نرمال آموزش داده می شود. این کلاس روزهای یکشنبه ساعت 17 تا 20 برگزار می شود و علاقه مندان تا روز سوم اردیبهشت برای ثبت نام در این کلاس فرصت دارند.

کلاس تاریکخانه دیجیتال یک نیز دیگر کلاس عکاسی است که  علاقه مندان به هنر عکاسی می توانند برای ثبت نام در آن تا دوم اردیبهشت ماه اقدام کنند. این کلاس توسط  علیمراد عناصری اموزش داده می شود.

او درباره تاریکخانه دیجیتال می گوید : با گسترش و همه گیر شدن ابزارها و شیوه های دیجیتال در عکاسی، نیاز عکاسان به نرم افزارهای پردازش و ویرایش عکس روز به روز بیشتر می شود. در این کارگاه کوشش می شود آشنایی آغازین با فتوشاپ و برخی نرم افزارهای هماهنگ با آن، همراه با یادآوری بخشی از مبانی هنرهای تجسمی باشد. هنرجویان عکاسی با گذراندن این دوره آمادگی های نخستین برای کارگاه های تخصصی واپسین را پیدا می کنند. 

این کلاس روزهای شنبه ساعت 17 تا 20 از روز هفتم اردیبهشت برپا می شود.