موسسه ماه مهر

۲۸ بهمن ۱۳۹۸

تهران اردیبهشت میزبان دوسالانه کاریکاتور می‌شود

files_magazinContents_98471855[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
دبیر دوسالانه کاریکاتور تهران از برگزاری این دوسالانه بعد از کش و قوس‌های بسیار در نیمه دوم اردیبهشت‌ سالجاری در تهران خبر داد.

سیدمسعود شجاعی‌ طباطبایی، هنرمند کاریکاتوریست و دبیر دهمین دوسالانه کاریکاتور تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد زمان نهایی برگزاری این دوسالانه گفت: این دوسالانه نیمه دوم اردیبهشت در تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: مهلت ارسال آثار تا پایان فروردین ماه 91 بود که پایان یافته است و اکنون در دهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران، آثاری از هنرمندان 89 کشور دنیا به نمایش درخواهد آمد.

شجاعی طباطبایی مکان برپایی نمایشگاه این دوسالانه را نیز به احتمال زیاد موسسه فرهنگی و هنری صبا یا در صورت مشارکت، خانه هنرمندان ایران اعلام کرد که در حال رایزنی در این زمینه هستند.

شجاعی همچنین از کشورهای اندونزی، برزیل، ترکیه و چین به عنوان بیشترین شرکت کنندگان در این دوسالانه بعد از ایران یاد کرد و در مورد مهمانان خارجی دوسالانه که همیشه در دوسالانه کاریکاتور حضورشان حتمی بوده است، توضیح داد: در دهمین دوسالانه کاریکاتور تهران چهار هنرمند خارجی خواهیم داشت که شامل سه داور و یک میهمان خواهد بود. دهمین دوسالانه کاریکاتور تهران با اضافه شدن یک بخش جدید با عنوان طراحی کاراکتر در کنار بخش‌های کارتون، کمیک استریپ و آزاد برگزار می شود. در بخش کارتون موضوع خرافه‌پرستی، در بخش طراحی کاراکتر موضوع گربه ایرانی و در بخش کمیک استریپ موضوع موقعیت دشوار انتخاب شده است.

این دوسالانه که بعد از چندبار جابه‌جایی در زمان برگزاری بالاخره قرار است که در اردیبهشت برگزار شود در مورد داوری اولیه این دوسالانه توضیح داد: داوری اولیه انجام شده و از بین بیش از سه هزار اثر از هنرمندان 89 کشور 500 اثر برای نمایش انتخاب شدند.

وی در پایان در مورد حل مشکلات مالی دوسالانه توضیح داد: ان‌شاالله که همه مشکلات حل شده باشد.