موسسه ماه مهر

۲۸ بهمن ۱۳۹۸

آثار جشنواره هنرهای محیطی با تخیل‌مان گره می خورد

files_magazinContents_7393852[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

احمد نادعلیان دبیر جشنواره هنرهای محیطی شهر تهران هم طی نمایش عکس‌های این جشنواره و معرفی آنها،به استفاده عناصر سنتی چون آویزه‌های ایلیاتی و زنگوله‌ها در آثار به نمایش درآمده اشاره کرد و افزود: بخشی از این آثار که در جشنواره هنرهای محیطی شهر تهران به نمایش درآمده با تخیل ما گره خواهند خورد.
 به گزارش ایسنا این روزها اگر گذرتان به محوطه پارک لاله و اطراف آن افتاده باشد با صحنه‌های دیدنی، عجیب و یا حتی برای برخی غریب مواجه می‌شوید.
 نادعلیان در ادامه افزود:هنر محیطی شاید هنر امروز نباشد اما این حرکت و انجام آن یک جسارت بود.این هنر به خاطر مشکلاتی که در جهان وجود دارد هنر فردا است و هنر محیطی پیوندی را میان هنر، طبیعت و شهر پدید می‌آورد.
 پارک لاله تهران میزبان جشنواره هنرهای محیطی که عصر روز یکشنبه 6 اسفند ماه رسما کار خود را آغاز کرد، خواهد بود.
 محمدجواد شوشتری رئیس جشنواره هنرهای محیطی شهر تهران و مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه در نگاه به هنر محیطی خیلی نسبت به دنیا عقب هستیم و فاصله داریم‌، تاکید کرد: هنوز در ابتدای راه هستیم و تلاش داریم تا به هنرمندان ایرانی برای نشان دادن خودشان کمک کنیم تا حرفی برای گفتن داشته باشیم.
 وی ادامه داد: نگاهمان در بحث هنرهای محیطی در ایران یک کار خیلی خوب ولی مقدماتی است و ما از رسانه‌ها تقاضا داریم تا این جشنواره را به خوبی پوشش دهند.تلاش داریم در ایام شعبانیه و با حضور هنرمندان خارجی جشنواره هنرهای محیطی را در سطح وسیع‌تری در تهران برگزار کنیم.
 شوشتری خاطر نشان کرد: با اجرای جشنواره هنرهای محیطی دیگر محدودیتی برای هیچ‌کس در بازدید از نمایشگاه وجود ندارد. چون این نمایشگاه به صورت شبانه روزی و برای عموم مردم دایر است.
 مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه تلاش داریم در این دنیای شلوغ و پر سرو صدا یک فضای مکث و تفکر ایجاد کنیم گفت: امیدوار هستیم این فضای تفریحی کمکی برای آینده ما باشد. هنرمندان ما در این جشنواره عمدتا از محصولاتی استفاده کردند که قابلیت بازیافت مجدد به طبیعت را دارند و استفاده از وسایل بازیافتی جزو بخش‌هایی از این جشنواره است.
جشنواره هنرهای محیطی شهر تهران تا پس از ایام عید نوروز در پارک لاله تهران ادامه خواهد داشت.