موسسه ماه مهر

۲۷ بهمن ۱۳۹۸

امسال جشن تصویر سال با برپایی کارگاه های بازآموزی همراه است

files_magazinContents_823778samadiyan2[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

امسال جشن تصویر سال ، مجموعه ای از کارگاه های هنرهای تجسمی با هدف افزایش مهارت هنرمندان و عااقه مندان به هنرهای تصویری به شرح زیر برپا می کند ، این کارگاه ها توسط  نهاد برگزار کننده جشن تصویر سال  در محل برپایی جشن تصویر سال برپا می شود و  هیچ نوع ارتباطی با موسسه ماه مهر ندارد. علاقه مندان برای آگاهی از نحوه استفاده از این کارگاه ها نیز  باید به  پایگاه اطلاع رسانی رسمی تصویر سال رجوع کنند:

برنامه کامل مسترکلاس هنرهای تصویری
(سینما، عکاسی، گرافیک و کاریکاتور)
به مناسبت دهمین جشن تصویر سال

روز

تاریخ

سالن شهنازو ناصری

سالن ناصری

شنبه

۱۲/۱۲/۹۱

کیانوش عیاری
کارگردانی فیلم کوتاه و بلند سینمایی
(ساعت
۱۰ تا ۱۳)
بیش از چهل سال تجربه کارگردانی کیانوش عیاری در سینمای سوپر هشت، مستند، داستانی و مجموعه‌ی تلویزیونی همراه با نمایش سکانس‌های انتخابی از فیلم‌های عیاری

قباد شیوا طراحی گرافیک (ساعت ۱۶ تا ۱۸)
ابراهیم حقیقی طراحی گرافیک (ساعت
۱۸ تا ۲۰)
با بیش از چهار دهه تجربه طراحی گرافیک، قباد شیوا و ابراهیم حقیقی با نمایش منتخبی از آثار خود، دستیابی به ایده و شیوه‌ی اجرای آثارشان را در زمینه‌ها‌ی مختلف طراحی گرافیک ارایه می‌دهند.

یکشنبه

۱۳/۱۲/۹۱

رضا میرکریمی
میزانسن و دکوپاژ در سینما
(ساعت
۱۰ تا ۱۳)
میزانسن و دکوپاژ در سینمابا محوریت فیلم‌های رضا میرکریمی؛ از «کودک و سرباز» تا «یه حبه قند» با بهره‌گیری از سکانس‌های شاخص فیلم‌های میرکریمی

کامبیز درم‌ بخش کاریکاتور هنری و اجتماعی(ساعت ۱۵ تا ۱۷)
هادی حیدری کاریکاتور مطبوعاتی(ساعت
۱۷ تا ۱۹)
کامبیز درم‌بخش تجربه‌ها و آثار خود را در زمینه «کاریکاتور هنری و اجتماعی»ارایه می‌دهد و هادی حیدری«کاریکاتور مطبوعاتی»در نشریات ایران رامورد بررسی قرار می‌دهد.

دوشنبه

۱۴/۱۲/۹۱

ابراهیم مختاری سینمای مستند (ساعت ۱۰ تا ۱۳)
پیروز کلانتری سینمای مستند(ساعت
۱۴ تا ۱۷)
سینمای مستند از ایده تا پژوهش، فیلمنامه و کارگردانی، تهیه‌کنندگی از مسیر تجربه‌های شخصی ابراهیم مختاری و پیروز کلانتری همراه با نمایش منتخبی از آثار آن‌ها در عرصه مستندسازی

مهدی سعیدی آهنگ حروف فارسی(ساعت ۱۵ تا ۱۷)
امید نعم‌الحبیب استودیو تهران(ساعت
۱۷ تا ۱۹)
آریا کسایی استودیو کارگاه (ساعت
۱۹ تا ۲۱)
مهدی سعیدی پروژه «آهنگ حروف فارسی» را با تجربیاتش در ایران و خارج از کشور ارایه می‌دهد و دو آتلیه‌ی موفق گرافیک در ایران (استودیو کارگاه و استودیو تهران) توسط آریا کسایی و امید نعم‌الحبیب با ارایه نمونه‌هایشاخص ایندو آتلیه معرفی می‌شوند.

سه‌شنبه

۱۵/۱۲/۹۱

نورالدین زرین‌کلک
انیمیشن
(ساعت
۱۰ تا ۱۳)
نورالدین زرین‌کلک، شاخص‌ترین چهره انیمیشن ایران، با بیش از چهار دهه تجربه، قواعد و ظرایف ساخت انیمیشن
را با ارایه بخش‌هایی از آثارش بررسی می‌کند.

مهدی مقیم‌نژاد
عکاسی خلاقه
(ساعت
۱۶ تا ۱۸)
مهدی مقیم‌نژاد جایگاه عکاسی خلاقه در ایران را مورد بررسی هنری و تاریخی قرار می‌دهد و آثار عکاسان ایرانی در این شاخه را با ارایه بخشی از نمونه‌های شاخص معرفی می‌کند.

چهارشنبه

۱۶/۱۲/۹۱

تورج اصلانی
تصویربرداری دیجیتال در سینما
(ساعت
۱۰ تا ۱۳)
تورج اصلانی، یکی از برندگان جایزه فیلمبرداری جهان در سال
۲۰۱۳
به انقلاب دیجیتال درعرصه‌ی فیلمبرداری سینما و ارایه تجارب عملی خود به‌ویژه با دوربین‌های عکاسی مجهز به امکانات فیلمبرداری می‌پردازد.

محسن راستانی پروژه عکاسی خانواده ایرانی(ساعت ۱۶ تا ۱۸)
مهدی منعم پروژه عکاسی قربانیان جنگ( ساعت
۱۸ تا ۲۰)
پروژه «خانواده ایرانی» یک پروژه موفق از عکاسی چهره‌های گوناگون مردم در ایران است که عمدتا با استفاده از پس‌زمینه سفید توسط محسن راستانی تهیه شده است.
راستانی شیوه‌ی برخورد انسانی و هنری موضوعاتش را با ارایه نمونه‌های شاخص این پروژه شرح می‌دهد. موضوع «قربانیان جنگ» پروژه موفق دیگری است
که به وضعیت قربانیان جنگ عراق علیه ایران می‌پردازد. مهدی منعم طی بیش از دو دهه عکاسی، زندگی روزمره قربانیان جنگ را در شهرها و مناطق دوردست ایران به‌تصویر کشیده است که با نمایش منتخبی از این تصاویر به‌شیوه مستندنگاری این پروژه انسانی می‌پردازد.

پنج شنبه

۱۷/۱۲/۹۱

ناصر تقوایی
فیلمنامه در سینمای مستند و داستانی
(ساعت
۱۰ تا۱۳)
نگارش فیلمنامه از ایده تا پرداخت نهایی در سینمای مستند و داستانی ناصر تقوایی از فیلم «باد جن» تا «کاغذ بی‌خط» از مسیر تجربه خلاقانه او در بیش از چهل سال فعالیت سینمایی

علی‌اکبر شیرژیان
ورلد پرس‌فتو
(ساعت
۱۶ تا ۱۹)
زوایای پنهان و آشکار ورلد پرس‌فتو(مسابقه جهانی عکس‌های مطبوعاتی) که به اسکار عکاسی مطبوعاتی‌ معروف است، توسط علی‌اکبر شیرژیان بررسی و آثار برنده عکاسان ایرانی در سه دهه گذشته ورلد پرس‌فتو معرفی می‌شود.

شنبه

۱۹/۱۲/۹۱

محمدرضا دلپاک
طراحی صدا
(ساعت
۱۰ تا ۱۳)
ظرایف و شیوه‌های شخصی محمدرضا دلپاک در «طراحی صدا» برای فیلم‌های مستند، داستانی همراه با نمایش سکانس‌های انتخابی از فیلم‌های سینمایی در ایران

فخرالدین فخرالدینی عکاسی پرتره (ساعت ۱۶ تا ۱۸)
مریم زندی عکاسی پرتره (
۱۸ ساعت تا ۲۰)
فخرالدین فخرالدینی و مریم زندی تجربیات خود را در عکاسی پرتره از چهره‌های هنری و فرهنگی ایران و نیز چاپ کتاب‌های عکس در این زمینه را با ارایه‌ی روش‌های شخصی دربرقراری ارتباط حرفه‌یی با این جهره‌ها همراه با نمایش نمونه‌های انتخابی بازگو می‌کنند.

یکشنبه

۲۰/۱۲/۹۱
--------------

احمد نادعلیان
هنرمحیطی
(ساعت
۱۶ تا ۲۰)
احمد نادعلیان چهره شاخص هنر محیطی در ایران، «هنرمحیطی»
در شهرها و محیط‌های طبیعی را با تجربه اجرا و ارایه آثار خود
در ایران و دیگر نقاط جهان همراه با نمونه‌های موفق معرفی می‌کند.

دو شنبه

۲۱/۱۲/۹۱

محمود کلاری
(ساعت
۱۰ تا ۱۳)
از عکاسی تا فیلمبرداری سینما
محمود کلاریبا تجربه‌ی فیلمبرداری بیش از
۶۰ فیلم سینمایی و با نمایش سکانس‌های انتخابی
از آثارش عبور خلاقانه ازمسیر عکاسی به فیلمبرداری حرفه‌یی در سینما را مورد تجزیه و تحلیل قرارمی‌دهد.

امیرعلی قاسمی
ویدئوآرت
(ساعت
۱۶تا۱۸)
امیرعلی قاسمی با بررسی موقعیت ویدئوآرت در ایران و با نمایش منتخبی از آثار شاخص، به معرفی ویدئوآرتیست‌های مطرح ایران می‌پردازد.

سه شنبه

۲۲/۱۲/۹۱

حمید فرخ‌نژاد
بازیگری در سینما
(ساعت
۱۰ تا ۱۳)
حمید فرخ‌نژادبا تجربه بازی در
۲۶ فیلم سینمایی، از «در کوچه‌های عشق» و «عروس آتش»، تا فیلم «استرداد»،و نیز بازی در چهار مجموعه تلویزیونی، به تجزیه و تحلیل مراحل دستیابی به ویژگی‌ برخی از این کاراکتر‌های ماندگار از سینمای ایرانمی‌پردازد.--------------

چهارشنبه

۲۳/۱۲/۹۱

سیف‌اله صمدیان
عکاسی و سینما؛ فیلم‌سازی یک نفره و کم هزینه
(ساعت
۱۰ تا ۱۳)
سیف‌اله صمدیانتجارب عکاسی و فیلم‌سازی خودرا با نمایش نمونه‌هایی از چند فیلم کوتاه، مستند و تجربی، با عنوان «فیلم‌سازی بدون فیلم‌نامه» با بهره‌گیری از موضوعات ساده و در دسترس و در قالب سینمای یک نفره و کم هزینه با دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری دیجیتال بیان می‌کند.

امراله فرهادی/علیرضامصطفی‌زاده/ نژده هوانسیان
کمپین تبلیغاتی را از ایده تا اجرا
(ساعت
۱۶ تا ۲۰)
در جهان تبلیغات، طراحی و اجرای یک کمپین تبلیغاتی از اهمیت ویژه برخوردار است؛ امراله فرهادی، مصطفی‌زاده و نژدههوانسیان ویژگی هنری و اجرایی «یک کمپین تبلیغاتی را از ایده تا اجرا» را در یک نشست تخصصی با ارایه تصویری نمونه‌های موفق در این زمینه مورد بحث قرار می‌دهند.