موسسه ماه مهر

۲۷ بهمن ۱۳۹۸

برای نخستین بار در کشور نرم افزار موبایلی عکاسی در اختیار هنرمندان قرار گرفت

files_magazinContents_46007745[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
برای نخستین بار ، نرم افزار" فوتو فون"  توسط جشنواره فیلم وعکس همراه تهران وبرای ارتباط مستقیم با مخاطبان و شرکت کنندگان جشنواره به صور ت رایگان در اختیار علاقمندان به عکاسی با موبایل قرار داده می شود.
  Photo phone  نرمافزاری برای ارتباط با اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران و شرکت کنندگان در این جشنواره است که روی گوشی های موبایل فعال می شود و به همت ستاد اجراییجشنواره طراحی شده است.
این اپلیکیشن اجتماعی که با حمایت شرکت سامسونگ ارائه می شود ، امکان عکاسی،انتخاب و ارسال عکس به جشنواره فیلم و عکس همراه تهران را فراهم می کند.
حمید خانی مدیر اجرایی جشنواره فیلم و عکس همراه تهران در رونمایی ایناپلیکیشن تصریح کرد: با این اپلیکیشن برای اولین بار در یک جشنواره فیلم و عکس، گوشی های موبایل خود به عنوان ابزار ارتباطی مورد استفاده قرار خواهندگرفت.
وی در خصوص کاربرد این اپلیکیشن ادامه داد: دارندگان این اپلیکیشن می توانند عکس های رسیده به این جشنواره را ببینند،  به هر عکس امتیاز بدهند و تعدادامتیازهای هر عکس را پی گیری کنند. امکان تگ گذاری روی عکس ها و جستجوی عکس بر اساس تگ ها نیز در این اپلیکیشن فراهم شده است. در عین حال اخبار و تازه های اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران  در اپلیکیشن photo phone قابل مشاهدهاست.

خانی اعلام کرد: عموم کاربران فوتوفون بعد از پایان جشنواره و اعلام نتایج داوری نیز می توانند عکس های برگزیده توسط هیات داوران را ببینند  و از این طریق پس از اتمام جشنواره در 4 اسفند ماه ، ارتباط علاقمندان به عکاسی و فیلمبرداری با موبایل توسط اپلیکیشن photo phone تداوم خواهد یافت.
این اپلیکیشن در سایت شرکت سامسونگ به آدرس www.samsungapp.com ، سایت بازار به نشانی  www.cafebazaar.ir  و سایت اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران به نشانی www.tfpf.mobi  قابل دانلود است.

اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران با محوریت عکس و فیلم با تلفن همراه،  از اول تا چهارم اسفند 1391 در تهران برگزار می‌شود.