موسسه ماه مهر

۲۷ بهمن ۱۳۹۸

ثبت زندگی «محمود جوادی‌پور» دریک مستند

files_magazinContents_555[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

مستند «سه دهه هنر نوگرای ایران» 70 سال زندگی هنری «محمود جوادی‌پور» را در واپسین روزهای حیاتش به عنوان یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان نوگرا، برای همیشه در تاریخ ثبت و ضبط کرد.
به گزارش ماه مهر «سه دهه هنر نوگرای ایران» استاد جوادی‌پور از پیشگامان هنر نوگرای ایران، آذرماه سال جاری چشم از جهان فرو بست اما خوشبختانه زندگی هنری این هنرمند در مستند «سه دهه هنر نوگرای ایران» ضبط شد. جوادی‌پور تلاش‌های ارزنده‌ای در نقاشی معاصر،‌ چاپ دستی، تصویرگری، نقاشی‌خط، گرافیک و... داشته است.
گروه سازنده مستند «سه دهه هنر نوگرای ایران» با وجود مشکلات فراوانی که پیشرو داشتند علاوه بر ثبت و ضبط زندگی هنری «مرحوم جوادی‌پور» برای اولین بار در ایران، به معرفی صادق تبریزی، غلامحسین نامی، محمدرضا جودت و پرویز تناولی به‌عنوان هنرمندان نوگرا و همچنین سه‌دهه تاریخ هنر نوگرای ایران از سال‌های 1327 تا 1357 می‌پردازند تا منبع کاملی از دست‌اندرکاران هنر نوین ایران بدست آید.
این درحالی است که به تازگی بخش مربوط به «محسن وزیری‌مقدم»، هنرمند پیشکسوت و مدرس تأثیرگذار هنر مدرن ایران تصویربرداری شده است.
گروه سازنده مجموعه یاد شده عبارتند از: امیرحسین بهبهانی: کارگردان، سیامک دل‌زنده: پژوهشگر و مشاور کارگردان، محمد مجلل و مصطفی معمار و رضا مقدس: تصویربرداران، سینا گذشته: دستیار کارگردان، عطاءالله مقدسی: مدیر تولید، تدوین: شیث مشکات و امیرحسین بهبهانی، عکاس: امیررضا نسیمی و با تهیه‌کنندگی مشترک امیرحسین بهبهانی و پیمان جعفری.
ر