موسسه ماه مهر

۲۸ بهمن ۱۳۹۸

هفت نقاشی سرزمین عجایب به فروش رسید

files_magazinContents_asari_az_tahere_samadi_tari[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
نمایشگاه نقاشی «سرزمین عجایب» که با مجموعه سازی «هادی جوادی» و حضور 15 نقاشی از 9 نقاش صاحب سبک در گالری شکوه برپاست با فروش 67 میلیون و پانصد هزار تومان به کار خود ادامه می‌دهد.
«سرزمین عجایب» در هفته نخست  هفت اثر به فروش رسانده که در مجموع 67 میلیون و پانصد هزار تومان قیمت داشته‌اند: «دو تابلو از» محمد طباطبایی که از مجموعه تازه او «عجیب‌تر از بهشت» هستند در مجموع 11 میلیون تومان، تابلوی «توهم در شب» طاهره صمدی طاری 15 میلیون تومان، اثری از «شهریار احمدی» 20 میلیون تومان، تابلوی 80×120 سانتی متری «وحید چمانی» از مجموعه «اسید آمینه» 7 میلیون تومان، اثری از مجموعه «داریوش قره زاد»، «هویت ملی» 7 میلیون و پانصد هزار تومان و نقاشی از «سعید احمد زاده» 7 میلیون تومان فهرست آثار به فروش رسیده در «سرزمین عجایب» است. البته این در حالی‌ست که تابلوی «راز گمشده پل کلی» واحد خاکدان متعلق به مجموعه شخصی است و غیر قابل فروش اعلام شده‌است. در این نمایشگاه آثاری از دانا نهداران و مصطفی چوبتراش هم به روی دیوار است.
«سرزمین عجایب» که دومین مجموعه سازی «هادی جوادی» به شمار می‌آید، نقاشی‌هایی چشمگیر با رویکرد معاصر را در بر می‌گیرد که انسان امروزین و چالش‌های فکری و سرگشتگی‌های او در عصر ماشینیزم را بازتاب می‌دهند؛ تابلوهایی بزرگ با وجوهی زیباشناختی بالا که حتی شاخصه دکوراتیو بودن آثار معاصر را دارا هستند و در عین حال در بیان دغدغه های بشر امروز صداقت و شفافیت بروز می‌دهند. «جوادی» با چیدمان حساب‌شده هنرمندان حاضر در «سرزمین عجایب» و انتخاب آثار که بیش از دو ماه به طول انجامید تلاش کرد هر دو وجه فرم و محتوای آثار را در نظر گیرد و نمایشگاهی در خدمت تم موضوعی مورد نظرش «انسان همان سرزمین عجایب است» را در گالری شکوه به روی دیوار ببرد. حضور «واحد خاکدان» پیشکسوت که رئالیسم‌های جادویی او شهره است در کنار جوانان پیشرو و خلاق امروز ایران: طاهره صمدی طاری، وحید چمانی، داریوش قره زاد، شهریار احمدی که در سالهای اخیر در حراج‌های معتبری مثل کریستیز رکوردهای بالایی به دست آورده‌اند و محمد طباطبایی، دانا نهداران، سعید احمد زاده و مصطفی چوبتراش که در نمایشگاههای داخلی و خارجی موفقیت‌های درخشانی کسب کرده‌اند از «سرزمین عجایب» نمایشگاهی موفقی ارائه داده‌است.
«سرزمین عجایب» تا 29 آذرماه در گالری شکوه دایر است.