موسسه ماه مهر

۲۸ بهمن ۱۳۹۸

دوره های جدید موسسه ماه مهر برای علاقه مندان به هنر

files_magazinContents_horses[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
موسسه ماه مهر به منظور رفع نیارهای علمی و عملی علاقه مندان و دانشجویان رشته های مختلف هنری ، در دو رشته عکاسی و مجسمه سازی هنرجو می پذیرد.

کلاس های جدید موسسه ماه مهر در رشته عکاسی شامل کلاس مبانی هنرهای تجسمی در عکاسی و کلاس عکاسی پایه "1" است.

کلاس مبانی هنرهای تجسمی در عکاسی توسط علیمراد عناصری تدریس می شود.در این دوره کوشش می‌ شود مطالعهٔ مبانی هنرهای تجسمی همراه با تمرین‌هایی باشد که بیشتر هماهنگ با رایانه و رسانه های نوین هستند، و از این نظر با مهارت‌ها و مبانی مورد نیاز برای هنرجویان نقاشی تفاوت‌هایی دارد. همهٔ تمرین‌ها با دوربین دیجیتال، رایانه و در مواردی به صورت حجمی و ماکت پیش می روند . در واقع دوره‌ای آموزشی است برای تجزیه و تحلیل عناصر سازندهٔ عکس، و با برنامه، بهتر و خلاقانه‌تر عکس گرفتن، که در آن با برخی شیوه‌های نوین ارائهٔ عکس و به کار گرفتن حجم و فضا در خدمت ارائهٔ تصویر آشنا می‌شوند.

کلاس عکاسی پایه 1 توسط محمد غفوری تدریس می شود و شامل اغلب مطالب فنی مورد نیاز یک عکاس است. هنرجویان ضمن آشنایی با دوربین دیجیتال و طرز کار آن، مباحث گوناگونی چون: عمق میدان وضوح، نقش مسدود کننده، لنز‌ها، فیلتر‌ها، فلاش، ماکروگرافی و کپی برداری، روشهای گوناگون نورسنجی و برخی مطالب دیگر را در فالب پروژه‌های عملی فرا می‌گیرند.

دوره فشرده مجسمه سازی نیز یکی دیگر از کلاس های جدید ماه مهر است که برای برآورد نیاز علمی و عملی علاقه مندان به هنر مجسمه سازی طراحی و تدوین شده است.این کلاس دوره آمادگی (پیش نیاز) کلاسهای استاد تناولی است. نخستین جلسه با حضور ایشان آغاز شده ونکات کلیدی را برای هنر جویانشان شرح می دهند. سپس تکنیک‌ها در طول دو ماه توسط سرکار خانم پاد (دستیار استاد) آموزش داده می‌شوند و پس از اتمام آموزش مقدماتی در آخرین جلسه در بهار ۹۲، استاد، مجسمه‌های هنر جویان را مورد ارزیابی قرار داده ونقاط ضعف و قدرت کار را برایشان روشن می‌کنند.