موسسه ماه مهر

۲۸ بهمن ۱۳۹۸

نخستین نشست تخصصی کتاب- هنر در ماه مهر برگزار شد

files_magazinContents_26996[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

نخستین نشست تخصصی کتاب - هنر با موضوع نقد و بررسی کتاب «مختصر مفید: عکاسی» در موسسه فرهنگی هنری ماه مهر ، روز یکشنبه 28 آبان ماه، برگزار شد.

در این نشست تخصصی مهدی مقیم نژاد(به عنوان کارشناس نشست و جواد حسنجانیبه عنوان مجری این سلساله نشست ها در کنار مهران مهاجر  مترجم  کتاب مختصر مفید: عکاسی حضور داشتند.

کتاب مختصر مفید : عکاسی از نوشته های استیو ادواردز است که از استادان دانشگاه اوپن یونیورسیتی انگلستان به شمار می رود. در این کتاب نویسنده به مسایلی مانند عکس به مثابه سند تاریخی و عکس به مثابه تصویر و تفاو ت های آنها با یکدیگر پرداخته است.

«عکاسی خیابانی» یکی از زیر بخش های کتاب مختصر مفید : عکاسی است همچنین در پی گفتار این کتاب به این موضوع اشاره شده است که دیجیتالی شدن عکاسی نه تنها شیوه و ابزار تولید عکس را دگرگون کرده، بلکه شیوه ذخیره سازی و انتشار آن را نیز تغییر داده است. همچنین در این بخش، نقش اینترنت هم به عنوان امکانی تازه برای استفاده از تصاویر و امکان دسترسی به عکس هایی که پیش از این در دسترس نبودند، یا دیدن آن ها دشوار بود، مورد بررسی قرار می گیرد.

در نشست تخصصی کتاب - هنر در موسسه ماه مهر کلیه بخش های کتاب مورد نقد و بررسی دقیق کارشناس نشست قرار گرفت و کتاب با دیدگاهی تحلیلی بررسی شد . این کتاب توسط نظر ماهی راهی بازار شده است و با توجه به نیاز جامعه عکاسی ایران ترجمه و نشر آن صورت گرفته است.

در نخستین نشست تخصصی کتاب - هنر ماه مهر افزون بر اعضای ماه مهر ، تنی چند از علاقه مندان به هنر عکاسی ، برخی از فرهیختگان جامعه عکاسی کشور و منتقدان هنری حضور داشتند.

این نشست نخستین نشست تخصصی کتاب- هنر ماه مهر بود که از این پس به بررسی و معرفی کتاب های مختلف عرصه هنرهای تحسمی اختصاص دارد.