موسسه ماه مهر

۲۷ بهمن ۱۳۹۸

ایران درودی: حالم خوب شد به ایران باز می‌گردم

files_magazinContents_darodi2[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

 ایران درودی در حالی که تنها چند روزی به برپایی اختتامیه نمایشگاه آثارش در فرهنگسرای «مهر» محله خانی آباد باقی مانده از عدم حضورش در ایران اظهار تاسف کرد و گفت: به محض اینکه که حالم خوب شد، بلافاصله سوار هواپیما می‌شوم و به ایران باز می‌گردم.


به  گزارش ماه مهر این نقاش معاصر که چند روز قبل از افتتاح پنجاه و هشتمین نمایشگاه انفرادی‌اش در فرهنگسرای «مهر» مجبور شده بود به دلیل انجام یک مسافرت درمانی به کشور فرانسه سفر کند و هنوز هم برای ادامه درمان در شهر پاریس به سر می‌برد درباره‌ی حال و هوای این روزهایش به خبرنگار بخش هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،گفت: آرزو داشتم همزمان با افتتاح و اختتامیه این نمایشگاه در کنار جوانان باشم و خیلی متاسفم که بر خلاف علاقه قلبی‌ام این امکان برایم فراهم نشد.

او ادامه داد: چند روز باقی مانده به افتتاح این نمایشگاه، تنها چیزی که تصور نمی‌کردم اتفاق افتاد و مجبور شدم ایران را ترک کنم.هر چند وقتی سوار هواپیما شدم حالم خوب بود،اما به محض اینکه در فرودگاه پاریس پیاده شدم حالم به قدری وخیم شد که در بیمارستان بستری شدم و متاسفانه نتوانستم خودم را به جوانان ایرانی برسانم.

درودی در حالی که بغض خود را از نبودش برای اختتامیه این نمایشگاه فرو می‌خورد، ادامه داد: حضور در این نمایشگاه برایم اهمیت ویژه‌ای داشت، زیرا معتقدم اگر در میان این جوانان استعدادهایی کشف و به جامعه هنری معرفی شود در واقع به آرزوی قلبی خودم رسیده‌ام.

این هنرمند نقاش همچنین به برنامه‌هایی که پیش از این سفر برای افتتاح این نمایشگاه در سر داشت،اشاره کرد و افزود: دوست داشتم خودم حضور داشتم و تک تک این جوانان را تشویق می کردم و با همکاری بنیادم برایشان مسابقه‌ای ترتیب می‌دادم و به برگزیدگانش جوایزی اهدا می‌کردم که این بار متاسفانه عملی نشد.
 او در همین رابطه توضیح داد: فضای گالری‌های تهران شاید برای این جوانان بیگانه باشد و احساس غریبی بکنند، به همین دلیل هم اصرار داشتم آثارم در محله خودشان به روی دیوار برود و خودم در کنارش حضور داشته باشم که متاسفانه اتفاق نیافتاد و با وجود آنکه درخواست دادم نمایشگاه را به تاخیر بیاندازند این امکان فراهم نشد،اما باور کنند روزی که حالم خوب شد بلافاصله سوار هواپیما می‌شوم و به ایران باز می‌گردم.

درودی در عین حال اظهار امیدواری کرد تا هر چه زودتر به ایران بازگردد و بار دیگر نمایشگاهی برای این جوانان برگزار کند و خودش هم در کنار آنها حضور داشته باشد.
 به گزارش ایسنا،ایران درودی- نقاش معاصر ایرانی - که اردیبهشت ماه امسال نمایشگاه بزرگی از آثارش را در گالری‌های خانه هنرمندان ایران افتتاح کرده بود، بار دیگر با مشارکت بینادش و همچنین فرهنگسرای مهر نمایشگاهی را تنها برای حمایت از مردم محله‌های جنوب تهران در محله خانی آباد برپا کرده است.
 او خودش هم قصد داشت در مراسم افتتاح این مجموعه به سخنرانی پرداخته و در طول برگزاری نمایشگاه برنامه‌هایی برای شناسایی و حمایت از استعدادهای جوان این منطقه به انجام برساند، اما به دلیل مشکلات ناشی از بیماری‌اش به فرانسه مراجعت کرد و در حال حاضر نیز در بیمارستان بستری است.


این نمایشگاه که در برگیرنده 18 تابلو از دوره‌های مختلف کاری این هنرمند است و علاقه‌مندان می توانند تا 30 آبان از این آثار به نشانی خانی آباد نو، خیابان شهید لطیفی، کوچه تگرگ، بوستان بعثت، فرهنگسرای مهر دیدن کنند.