موسسه ماه مهر

۲۷ بهمن ۱۳۹۸

کلاس های جدید عکاسی ماه مهر

files_magazinContents_406083images[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

موسسه ماه مهر ، با توجه به اهمیت هنر عکاسی در دوره معاصر و نیاز جدی به فراآموختن این هنر فراگیر بین هنرمندان و هنرجویان کشور ، دوره های جدید آموزش هنر عکاسی خود را با همکاری برترین استادان هنر کشور برگزار می کند. 

این دوره ها که مبه منظور رفع نیاز علمی و عملی دانشجویان و هنرمندان هنر عکاسی در کشور تدوین شده اند ، شامل کلاس های «تاریکخانه دیجیتال1» ، «نورپردازی» ، «عکاسی پرتره» و «آشنایی با عکاسی معاصر» است.

کلاس« آشنایی با عکاسی معاصر» شامل  مروری  بر رویکردها و تکنیکهای عکاسی هنری در چهار دهه اخیر است. در این دوره  از روش های قرن نوزدهم و اوایل عکاسی که هم اکنون نیز مورد استقاده قرار می‌گیرند تا آنها که آخرین تکنولوژیهای دیجیتالی و الکترونیکی را به خدمت می‌گیرند از عکاسی مستقیم و ناب گرفته تا عکاسی دستکاری شده و کارگردانی شده،مو رد نقدو بررسی قرار می گیرد و  با پذیرش تعریف گسترده‌ معاصر از عکاسی آثاری که پایه آنان را عکس تشکیل می‌دهند. (photo based art ) مورد توجه قرار گرفته و به تعامل میان عکاسی و دیگر هنرها نیز پرداخته می شود. مدرس این دوره  حمید سوری است و  کلاس در روز های یکشنبه ساعت 14:30 تا 16:30 برپا می شود. شروع این دوره از روز 28 آبان است.

کلاس «تاریکخانه دیجیتال 1» بر آموزش کاربردی فتوشاپ برای دانشجویان و هنرمندان رشته عکاسی اختصاص دارد . هدف این دوره رفع نیاز های هنرمندان و هنرجویان به شیوه های ویرایش و پردازش تصاویر با توجه به گسترش و همه گیر شدن ابزارها و شیوه های دیجیتال در است. در این کارگاه کوشش می شود به آشنایی آغازین با فتوشاپ و برخی نرم افزارهای هماهنگ با آن، همراه با یادآوری بخشی از مبانی هنرهای تجسمی پرداخته شود. هنرجویان عکاسی با گذراندن این دوره آمادگی های نخستین برای کارگاه های تخصصی واپسین را پیدا می کنند.  این دوره زیر نظر علی مراد عناصری برپا می شود. زمان برپایی کلاس های این دوره ساعت 17 تا 20 روزهای سه شنبه است و نخستین جلسه این دوره در روز 23 آبان برگزار می شود.

دوره نورپردازی به شناخت نور و کنترل آن در عکاسی اختصاص دارد. در این دوره افزون بر  جنبه های کاربردی کنترل نور در عکاسی  جنبه های فنی  و زیبایی شناسی آن نیز بررسی می شود..هنرجویان در این کارگاه ضمن آشنا شدن با تجهیزات یک استودیو و طرز کار با آنها مباحث مربوط به اشکال گوناگون نورپردازی را به صورت عملی می آموزند. این دوره زیر نظر محمد غفوری برپا می شود.کلاس های این دوره روزهای یکشنبه ساعت 17 تا 20 است و نخستین جلسه آن در روز 28 آبان برگزار می شود.

کلاس های عکاسی پرتره نیز زیر نظر محمد غفوری در روزهای شنبه ساعت 17 تا 20 برپا می شود و به آموزش اشکال مختلف پرتره کلاسیک و بررسی رویکردهای نوین عکاسی پرتره اختصاص دارد . نخستین جلسه این کلاس در روز 27 آبان برپا می شود .