موسسه ماه مهر

۲۷ بهمن ۱۳۹۸

نامداران عرصه هنر کشور به کمک بیماران ام اس شتافتند

files_magazinContents_MS_-_Card_front[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

نگارخانه ماه مهر در روز های نهم تا یازدهم آبان ماه با گرد هم آوردن تعدادی از هنرمندان نامدار عرصه هنر نقاشی ایران ، در شرایطی که به دلیل بالا رفتن بهای ارز مشکلات زیادی برای بیماران مبتلا به بیماری های خاص بوجود آمده است ، به کمک بیماران مبتلا به بیماری ام اس شتافت.

به گزارش ماه مهر ، نگارخانه ماه مهر با برپایی یک نمایشگاه از آثار هنرمندانی مانند آیدین آغداشلو ، نصر الله افجه ای ، پرویز تناورلی ، صداقت جباری ، جلال شباهنگی، نیلوفر قادری نژاد، نیکزاد نجومی و گیزلا وارگا سینایی ، در عین برپایی یک رویداد هنری با آثار درخور توجه موفق شد تا مبلغ قابل توجه ای برای کمک به بیماران مبتلا به ام اس جمع آوری کند.

الهه جواهری مدیر نگارخانه ماه مهر ، درباره این نمایشگاه گفت : در شرایط کنونی جامعه هنری کشور با حساسیت و نگرانی بسیار وضعیت اقشار آسیب پذیر جامعه را رصد می کند و تمام تلاش خود را می کند تا نیازها و احتیاجات حتمی هموطنان خود را مرتفع کند و برپایی این نمایشگاه نیز با همین هدف انجام شده است.

اثر آیدین آغداشلو در این نمایشگاه که عواید آن به انجمن ام اس ایران اختصاص داشت ، با بهای 50 میلیون تومان به فروش رسید. همچنین اثر نصر الله افجه ای با بهای 35 میلیون تومان و اثر پرویز تناولی با بهای 25 میلیون تومان از دیگر آثار گرانبهای به فروش رسیده در این نمایشگاه بودند. همچنین یکی دیگر از آثار گرانبهای به فروش رسیده این نمایشگاه، اثری از افشین پیرهاشمی بود که با بهای 35 میلیون تومان دوشادوش اثر نصر الله افجه ای قیمت گذاری شده بود.

جواهری تاکید کرد : نگارخانه ماه مهر امیدوار است با برپایی این نمایشگاه قدمی در جهات رفع مشکلات مقطعی بیماران ام اس در کشور برداشته باشد و به این ترتیب دین خود را به  نسبت به هموطنان خود ادا کرده باشد.

نمایشگااه فروش آثار هنری به نفع بیماران ام اس در نگارخانه ماه مهر به مدت سه روز از نهم تا یازدهم آبان ماه برپا شد و با استقبال خوب مجموعه داران و خریداران هنر کشور روبرو شد.