موسسه ماه مهر

۲۷ دى ۱۳۹۸
files_events_British_Museum_main_entrance[854aa2cf9e18e11c84460a6aff5ab462].jpg

ماه مهر در بریتیش میوزیوم


ماه مهر در بریتیش میوزیوم

files_events_imageCANAVKM9[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg

هر ساله از یک کالج، آکادمی و یا مدرسه هنری از سراسر دنیا دعوت می شود تا با مدارس هنری انگلستان در نمایشگاهی با عنوان student medal project شرکت کنند این نمایشگاه توسط موزه ملی بریتانیا (British museum)  با هدف آشنایی طراحان مدال، از سراسر دنیا با یکدیگر و آشنایی هنرمندان جوان با پیشکسوتان این هنر برگزار می شود. در سال 1386 ماه مهر در میان این مدارس بود و از آن تقدیر شد.در ادامه بیشتر بخوانید:


امسال(1386) موسسه هنرهای تجسمی ماه مهر در کنار مدارسی چون :

*Birmingham school of jewelry              
*loughborough University
*central St.Martins college Of Art and Design
*University college Falmouth
*…
در این نمایشگاه حضور داشت.


درواقع بنا به پیشنهاد استاد پرویز تناولی ، از این موسسه به عنوان مدرسه خارجی دعوت به عمل آمد. از مجموع حدود 40 هنرمند ایرانی و با قریب به 120 اثر، 15 هنرمند با 19 اثر از ایران شرکت داده شدند که این هنرمندان عبارتند از:

لیلا خرازی پاکدل( با سه اثر )- هوراد گرجی ( با دو اثر)- بهداد لاهوتی ( دو اثر)، ویشکا آسایش،  نگار وارسته، سینا احمدی، عادله فرزین در، بنفشه محمدی، فرزانه حسینی، مینا سرلک، آتوسا وحدانی، نونا وفائی، مونا آقابابایی، طرلان رفیعی و یاشار صمیمی مفخم، هر کدام با یک اثر در نمایشگاه پذیرفته شدند.

آثار که طی دو مرحله انتخاب شدند، به همراه آثار هنرمندان کشور انگلستان در طول سال 2008 در دانشگاه ها و گالری های متعددی در آن کشور همچون گالری دانشگاه بیرمنگام و گالری موزه ملی بریتانیا نمایش داده خواهند شد.
افتتاح نمایشگاه در تاریخ 3 مارس 2008 در گالری دانشگاه بیرمنگام خواهد بود که تا 28 مارس ادامه خواهد داشت. در ادامه سال ، آثار در دیگر گالری ها نمایش داده خواهند شد.
همچنین هیئاتی به نمایندگی هنرمندان شرکت کننده، متشکل از لیلا خرازی پاکدل(طراح و مجسمه ساز)، طرلان رفیعی (نقاش، حکاک)، یاشار صمیمی مفخم (نقاش، حکاک) و مونا آقابابایی (جواهرساز) انتخاب شدند تا در مراسم افتتاحیه و اهدا جوایزشرکت کنند.
از آثار برگزیده در 11 مارس در   cutler’s Hall  لندن تقدیر به عمل آمد.