موسسه ماه مهر

۳۰ دى ۱۳۹۸

دانش نامه زیبایی شناسی

files_bookShop_IMG1[328187c87c893f3486b07854ba6dd128].jpg
مشخصات : نویسندگان: بریس گات و دومینیک لوپس
مترجمان : منوچهر صانعی دره بیدی، امیرعلی نجومیان، شیده احمدزاده ، بابک محقق، مسعود قاسمیان، فرهاد ساسانی
ویراستار : مشیت علائی
ناشر: موسسه تالیف ترجمه و نشر آثار هنری متن
قیمت: 249000 ریال
تعداد صفحات:498 صفحه
قطع:رحلی (شومیز)
تاریخ نشر: 91/11/23
مکان نشر: تهران , تهران
زبان : فارسی

کتاب شامل چهار فصل «تاریخ زیبایی‌شناسی»، «نظریه زیبایی‌شناسی»، «مسایل و چالش‌ها و «هنرهای نه‌گانه» است. 
بخش نخست، تاریخی است و بسیاری از نویسندگان کلاسیک این موضوع و همچنین برخی از متفکران صاحب نفوذ متاخر فلسفه‌های تحلیلی و اروپایی را دربرمی‌گیرد. 
بخش دوم کتاب به مفاهیم و نظریه‌های اساسی زیباشناسی اختصاص یافته است و به مسایل مهمی چون تعریف هنر ماهیت امر زیبا و موازین تفسیر درست می‌پردازد. در بخش سوم از مسایل مشخص‌تری از قبیل هنر، شناخت هنر، احساسات، عواطف و همچنین چالش‌های فمینیسم زیبایی‌شناسی زیست محیطی و نقش هنر عامه پسند در مواجهه با زیبایی‌شناسی سنتی بحث شده است. موضوع بخش آخر هنرهای نه گانه موسیقی، نقاشی، عکاسی، سینما، ادبیات، تئاتر، رقص، معماری و مجسمه‌سازی است. 
چاپ چهارم «دانشنامه زیبایی‌شناسی» ویراست بریس گات و دومینیک مک آیورلوپس توسط گروه مترجمان متشکل از منوچهر صانعی‌دره‌بیدی، امیرعلی نجومیان، شیده احمدزاده، بابک محقق، مسعود قاسمیان و فرهاد ساسانی به فارسی برگردانده شده است. 
این کتاب برگزیده سال در شمارگان 1500 نسخه و با قیمت 17هزار تومان از سوی موسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) به ضمیمه تصویر روانه بازار کتاب شده است. 
نن استالنکر، رابرت استکر، ماری اسمیت، جیمز شلی، نوئل کارول، آلن کارلسون، سارا ورث، پیتر لامارک، بریس گات، تد کوهن، گراهام مکفی، متیو کی یران، پیتر لامارک برخی از نویسندگان مقالات این کتابند.